Вівторок, 07.12.2021, 23:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя-словесника Ільїної Інни Іванівни

Творча скарбничка "Я роблю це так!"


Диктанти про рідну мову для учнів 6 та 7 класів

Рідна мова (7кл.)

   

    Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здіб­ностей, нахилів і прагнень. Але найкраще, найдосконаліше вона має володіти рідною мовою. Рідна мова — це невід'ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші й найніжніші струни людської душі.

    Є мови більш і менш розвинені, є мови, що своїм чарівним звучанням здобули світову славу. Та наймилішою і найдорожчою для людини є її рідна мова. Бо рідна мова не тільки зберігає світлі спогади з життя людини й зв'язує її з сучасниками. В ній чується голос предків, відлунюють пере­горнені сторінки історії свого народу. Вона є тим найдорожчим і найміцнішим зв'язком, що з'єднує усі покоління народу в одне велике істо­ричне живе ціле. Мова народу — це саме життя.

     Український народ завжди ставився з великою пошаною, вірою й любов'ю до своєї мови, яка була йому на тернистих шляхах поневіряння в сумній минувшині і за єдину зброю, і за єдину втіху. Нашою мелодійною, співучою мовою милувались іноземці, що побували в Україні.

Ми повинні цінувати нашу мову — нетлінний скарб українського народу, що його наші предки зберегли, незважаючи на всілякі заборони й утиски, передавши нам у спадщину.

                                                            

  Мово рідна!    (6кл.)

 

    Мово рідна! Ти безкінечна, могутня, глибинна. Котиш і котиш хвилі своїх лексиконів, а їм нема кінця краю. Красо моя! В тобі мудрість віків і пам'ять тисячоліть.
    Скарбе мій єдиний, з тобою я найбагатший і найдужчий у світі. Без тебе - перекотиполе, що його вітер несе у сіру безвість.
    Світлоносна! Ти завжди вабиш, чаруєш , кличеш на теплі й могутні хвилі свої. Єдина печаль проймає, що не вистачить життя, аби переплисти твій мовний океан.

    Тяжкою була  твоя історична доля . Ти пройшла круті випробування і зараз лунаєш в устах народу.
    Мов коштовний діамант, огранили тебе силою свого таланту українські поети та письменники. Серед них Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олесь Гончар, Максим Рильський, Володимир Сосюра, Ліна Костенко та інші. 
    Шануй і бережи рідну мову, як рідну природу! Вона життєдайне джерело, яке бере свої сили з глибин святої української землі.

Категорія: Мої статті | Додав: Illinainna (21.03.2015)
Переглядів: 2412 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 67
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0